Podstawowe zalety i innowacyjne funkcje asortymentu nowoczesnych parownic

Podstawowe zalety i innowacyjne funkcje asortymentu nowoczesnych parownic

Podstawowym zadaniem parownicy jest efektywne i łatwe czyszczenie wszystkich zakamarków i powierzchni w domu, gdzie gromadzi się brud. W skład konstrukcji parownicy wchodzi zbiornik, w którym gotuje się woda, a po zagotowaniu zostaje wyrzucona pod wysokim ciśnieniem w formie pary wodnej. Dzięki temu można dokładnie wyczyścić różnego rodzaju powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia. Temperatura strumieni pary wodnej, które wydostają się na zewnątrz jest bardzo wysoka, co pozwala zdezynfekować wszelkie powierzchnie i skutecznie usunąć z nich zarazki i roztocza. 

Żadne podłoże nie jest w stanie oprzeć się wysokiej jakości parownicy niezależnie od tego, czy będą to płytki, parkiet, czy podłogi laminowane. Parownica posiada również tę zaletę, że czyści trudne do umycia szyby i zabrudzone lustra. Posługując się parownicą, można też zdezynfekować takie materiały, jak dywany, zasłony, tapicerkę, materace, pościel, poduszki i lampy. Poza tym parownica jest bardzo przydatna do czyszczenia krzeseł w domu i tapicerki samochodowej.

Dzięki zastosowaniu parownic utrzymanie czystości w domu staje się niezwykle łatwe i ergonomiczne. Niektóre modele parownic zaopatrzone są w funkcję VapoHydro, co gwarantuje szczególny komfort czyszczenia.

Parownice zostały również zaopatrzone w systemy bezpieczeństwa, które w razie potrzeby automatycznie wyłączają urządzenie oraz posiadają funkcję automatycznego wyłączenia, jeśli parownica jest odwrócona, co zapobiega wyciekaniu wody. Przy projektowaniu parownic istotne znaczenie ma ergonomia, która przede wszystkim odnosi się do komfortowej obsługi, co pozwala dostosować parownicę do konkretnych wymogów ciała użytkownika i łatwej obsługi urządzenia.

Natomiast parownica do ubrań stanowi nowoczesną alternatywę dla standardowych żelazek. Parownice do odzieży są powszechnie używane przez profesjonalistów w przemyśle odzieżowym i hotelarskim, ponieważ łączą w sobie łatwość obsługi, szybkość i wydajność. Zarówno w przypadku tkanin syntetycznych, jak i naturalnych parownica usuwa zagniecenia bez uszkadzania lub przypalania odzieży. Jest to Idealne urządzenie pozwalające na szybkie wygładzenie koszuli przed jej założeniem rano bez konieczności wyjmowania deski do prasowania. 

Nowoczesne parownice do ubrań pozwalają na niezwykle łatwe i szybkie wyprasowanie prawie każdej tkaniny, a niektóre modele są dodatkowo zaopatrzone w funkcję odświeżania. Dzięki tej funkcji można szybko i skutecznie odświeżyć odzież nawet po długim czasie nieużytkowania i używać ją bez konieczności prania. 

Wielkość parownic różni się w zależności od modelu i zależy od przeznaczenia. Istnieją bardzo duże parownice, które zazwyczaj składają się z kilku elementów, w tym, pokrętła temperatury dla różnych rodzajów tkanin, dyszy parowej, zbiornika na wodę, wieszaka i kółek. Zwykłe modele parownic nie mają wszystkich tych elementów, podczas gdy bardziej zaawansowane warianty mają ich nawet kilka. Testy nowych modeli pokazują, że mogą one również zawierać opcję dezynfekcji.

Ręczna parownica do ubrań jest stosunkowo niewielka i można ją trzymać w jednej ręce. Jedną z głównych zalet tego typu urządzeń jest fakt, że można je przechowywać w walizce i zabierać na wycieczki, gdy użytkownik jest w ruchu. Dzięki odpowiednio dobranemu zbiornikowi parownica do ubrań przenośna może pomóc usunąć zagniecenia bez konieczności napełniania jej wodą. Dzięki systemowi podgrzewania w wysokiej temperaturze może zagwarantować wyeliminowanie ponad 99% różnych bakterii, roztoczy i pasożytów krążących w ubraniach.

Innym typem tego urządzenia są parownice stojące, które charakteryzują się większą mocą niż parownice ręczne, są zaopatrzone w większy zbiornik na wodę i osiągają moc aż do 200 W. Ponadto są zaopatrzone w możliwość regulacji pary, a niektóre warianty posiadają dodatkowo deskę do prasowania.

Do podstawowych zalet parownic można zaliczyć szybkość działania, co pozwala w
kilkanaście minut na samodzielne wyprostowanie kilku ubrań, usuwanie szkodliwych bakterii, roztoczy i pasożytów z odzieży.

Niektóre modele parownic mają możliwość usuwania nieprzyjemnych zapachów i kilka trybów pracy. 
Na rynku można spotkać modele parownic, które posiadają Inteligentny system bezpieczeństwa ogrzewania oraz bardzo krótki czas reakcji i szybkie nagrzewanie.