Jaki dekolt wybrać – krótki poradnik dla kobiet

Jaki dekolt wybrać – krótki poradnik dla kobiet

Możliwe, że w ogóle nie zwracasz uwagi na to, jakie dekolty występują w kupowanych przez ciebie bluzkach, tunikach i sukienkach. Myślisz, że one nie mają żadnego znaczenia i że nie należy się nimi przejmować? W takim razie twój wygląd może ulec całkowitemu przeobrażeniu, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, jeżeli tylko w końcu zwrócisz uwagę na różne rodzaje dekoltów i dowiedz się, do jakich sylwetek one pasują, jednocześnie zapoznając się z cechami swojej własnej figury i ucząc się właściwie z nią obchodzić.

Najpierw popatrz na górną część swojej sylwetki. Stań przed lustrem, najlepiej w samym staniku lub nago i określ, jak wygląda twoja szyja, ramiona, ręce, biust i okolice tych części ciała. Spróbuj wyznaczyć zarówno swoje walory, jak i mankamenty. Tutaj nikt cię nie ocenia. Chodzi o to, abyś na podstawie analizy sylwetki była w stanie dopasować do niej potem taki dekolt, który rzeczywiście tę sylwetkę upiększy.

1 – dekolt okrągły

Najpopularniejszy, najczęściej stosowany i też najczęściej spotykany na ulicach. Dekolt okrągły jest dekoltem bardzo klasycznym i tradycyjnym , więc można go uznać za coś względnie uniwersalnego. Na pewno pasuje on kobietom o średnim i większym biuście. Delikatnie zmniejsza on objętość klatki piersiowej, więc jeśli w tych okolicach jesteś stosunkowo płaska, raczej powinnaś poszukać innego wariantu. Sukienki damskie z okrągłym dekoltem potrafią wyeksponować szczupłe ramiona i wysportowaną sylwetkę. Koniecznie więc sprawdź, jak ty w nich wyglądasz.

2 – dekolt typu V

Oczywiście mówimy tu o dekolcie, który swoją formą imituje literkę V, czyli wyraźnie zwęża się ku dołowi, tworząc ostry szpic mniej więcej na środku klatki piersiowej, między dwoma piersiami. Taki dekolt potrafi ukryć kilka mankamentów. Poleca się go sylwetkom z wyraźnie rozbudowaną częścią ramion, czyli np. figurom o kształcie odwróconej litery A. Dekolt V pięknie zmodyfikuje proporcje tego typu sylwetki. Dzięki niemu ramiona wydadzą się węższe, delikatniejsze i jak gdyby łagodniejsze. Jeżeli więc góra twojego ciała wydaje się masywna w stosunku do dołu, wypróbuj sukienki i bluzki z dekoltem typu V, a być może na nowo odkryjesz w sobie dawno niewidzianą dziewczęcość.

3 – dekolt łódka

Kolejna klasyka to dekolt o kształcie łódki. Omawiając różne rodzaje dekoltów, zawsze trzeba o nim co nieco powiedzieć. Jest on na tyle płytki, że można uznać, iż praktycznie go nie ma, albowiem tworzy on niemalże prostą (delikatnie zaokrągloną) linię tuż pod twoją szyją. Działanie takiego dekoltu jest przeciwne do działania dekoltu o kształcie litery V. Oznacza to, że sprawdza się on głównie na sylwetkach w stylu gruszki, które mają większe i szersze biodra, a za to węższe i smuklejsze ramiona. Zawsze warto bowiem dążyć do wyrównania proporcji ciała. Łódkowy dekolt też może ci w tym pomóc, jeżeli rzeczywiście górna część twojego ciała jest wyraźnie mniejsza w stosunku do części dolnej.

4 – dekolt hiszpański

Na sam koniec została już istna gratka dla wszystkich kobiet lubiących podkreślać swoje wdzięki. Hiszpański dekolt może kojarzyć się z seksapilem i w jego przypadku jest to akurat bardzo dobre skojarzenie, albowiem jest on niezwykle seksowny. To dekolt stosunkowo głęboki. Pięknie nadaje się zatem do podkreślenia większego biustu, choć można się na niego zdecydować także przy mniejszych piersiach, nieco je powiększając za sprawą stanika typu push-up. Hiszpański dekolt znany jest jednak głównie z eksponowania ramion. Na ogół występuje w letnich i wiosennych sukienkach bądź bluzeczkach z falbankami.

Każda odzież damska ma swój określony dekolt, a każdy dekolt nadaje ubraniom odpowiedniego kształtu i wizerunku. Naucz się podkreślać swoje wdzięki. Zapoznaj się z typem swojej figury i dowiedz się, jak możesz ją efektywnie zmieniać. Czasami warto też przełamać pewne schematyczne rozwiązania, by wypróbować coś, co może okazać się takim odzieżowym strzałem w dziesiątkę – nieraz zupełnie z przypadku.