Jak powinna wyglądać garderoba eleganckiej kobiety?

Jak powinna wyglądać garderoba eleganckiej kobiety?

Garderoba eleganckiej kobiety wcale nie musi być kosztowna. Żeby wyglądać stosownie nie musimy wybierać ubrań od znanych projektantów.

Liczy się przede wszystkim styl i wyczucie chwili…

Zawsze elegancka kobieta – czy to możliwe?

Elegancka kobieta zawsze ubiera się stosownie do okazji. Dlatego wkłada suknię wieczorową na bal sylwestrowy, a wygodne kalosze na spacer po lesie. Dobrym przykładem była królowa Elżbieta II. Monarchini zawsze wyglądała odpowiednio. Gdy wypoczywała na wsi w jej garderobie przeważały wygodne stroje, ciepłe swetry i chustki na głowę. Natomiast na wielkie wyjście wybierała eleganckie suknie i olśniewające klejnoty.

Garderoba skrojona na miarę dla eleganckiej kobiety

Gdy zależy nam na eleganckim wyglądzie, to postawmy na ponadczasowe kroje ubrań i dość klasyczną paletę kolorów. Do najnowszych trendów w modzie podchodźmy z dużym dystansem. Traktujemy je raczej jako wskazówki. Ubrania muszą być dopasowane do naszej sylwetki. Te zbyt ciasne podkreślą każdy mankament kobiecej figury. Natomiast zbyt obszerna odzież sprawi, że będziemy wyglądać masywniej niż w rzeczywistości.

Tutaj znajdziesz poradnik dla kobiet o wyborze eleganckich butów z portalu twojebuty.pl.

Wybierając ubrania i dodatki postawmy na naprawdę dobrą jakość. Która bardzo często wiąże się z dość wysoką ceną. Jednak musimy być świadomi, że sweterek z kaszmiru będzie nam służyć przez wiele sezonów. Natomiast ten zrobiony z akrylu już po kilku praniach może wyglądać nie za dobrze…  Ubrań dobrej jakości możemy szukać na wyprzedażach. Inne świetnie miejsce na zakupy, to sklepy z używaną odzieżą. W tak zwanych lumpeksach możemy znaleźć prawdziwe perełki za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych.

Podsumowując, elegancja wcale nie wiąże się z grubością portfela.