Jak dopasować strój kąpielowy do figury?

Jak dopasować strój kąpielowy do figury?

Chyba każda kobieta chciałaby prezentować się na plaży niczym istna bogini. A każda jest w stanie to osiągnąć, bo ilość kilogramów pokazywanych na wadze czy typ sylwetki nie mają żadnego znaczenia, albowiem cała sztuka tkwi w tym, by nauczyć się podkreślać swoje walory, co można uczynić z pomocą dobrze dopasowanego stroju kąpielowego. Niekoniecznie musi być nim klasyczne, mocno wycięte bikini. Wielu kobietom dużo bardziej będą pasować jednoczęściowe albo wręcz zabudowane stroje kąpielowe. Poniżej zaznaczono najlepsze modele kostiumów dla konkretnych sylwetek. Wystarczy więc pokierować się zaznaczonymi w tym tekście radami, aby wybrać dla swojego ciała to, co dla niego rzeczywiście najlepsze.

Stroje dla „gruszek”

Gruszka jest jednym z częściej występujących typów sylwetek wśród Polek. Nie da się jej z niczym pomylić, albowiem ma ona kilka wyjątkowo mocno zarysowujących się cech szczególnych – obfity dół, na który składają się zwykle duże uda i krągłe pośladki, a przy tym wąska góra, oparta na smukłych ramionach i niewielkim lub średnim biuście. Aby złagodzić te mocno kontrastujące ze sobą proporcje dołu i góry, warto sięgnąć po kostiumy kąpielowe, które skupią się na podkreślaniu i zaznaczaniu biusty. Mogą być mocniej zabudowane u góry lub mogą też składać się z jakichś dodatkowych falban lub dużych wzorów występujących w okolicy stanika, które skierują wzrok właśnie w tę stronę. Z kolei dolna część kostiumu dla gruszki powinna działać na ciało wyszczuplająco. Efekt ten zapewnią delikatne pionowe pasy, ale też ciemniejsze kolory i gładkie materiały.

Stroje dla „klepsydry”

Klepsydra to natomiast taki ogólnie przyjęty ideał kobiecej sylwetki. Charakteryzuje się krągłym jędrnym biustem, szczupłą i wyraźnie zaznaczoną talią, zgrabnymi nogami i zaokrąglonymi bioderkami. Klepsydrom pasują dosłownie wszystkie kostiumy kąpielowe. One mogą sobie pozwolić na wybór niemalże dowolnego kostiumu, bo w każdym będą prezentować się niesamowicie. Nie da się jednak ukryć, że niektóre stroje podkreślają te idealne proporcje bardziej od innych, bo najlepiej pod tym względem działa klasyczne, mocniej wycięte bikini. Będąc klepsydrą, zwykle warto też pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa. Skoro bowiem sylwetka we wszystkim wygląda przynajmniej w miarę dobrze, nic nie stoi na przeszkodzie, by pokombinować z nietypowymi modelami kostiumów, które w niczym nie będą przypominać zwykłego prostego bikini.

Stroje dla „jabłka”

O ile klepsydry nie powinny mieć większych problemów z dopasowywaniem do siebie odpowiednich strojów, tak jabłka nieraz muszą zmagać się z licznymi trudnościami na zakupach odzieżowych. Ich sylwetka nie jest bowiem tak klasycznie perfekcyjna. W jej przypadku niemalże cała ilość tkanki tłuszczowej zostaje zmagazynowana w okolicy brzucha, przez co właśnie te partie chce się zwykle ukrywać i zasłaniać przed innymi, by nikt na nie nie patrzył. A jak to zrobić? Wbrew pozorom sprawa jest dość prosta. Skoro jabłkom zależy na zakryciu okolic brzuszka, dla nich najlepszym wyborem okażą się jednoczęściowe i mocniej zabudowane stroje kąpielowe. W przypadku zdecydowania się na kostium dwuczęściowy warto natomiast zadbać o to, by majtki miały podwyższony stan. Taka konstrukcja przepięknie wygładza wszelkie nierówności i oczywiście efektywnie spłaszcza i wyszczupla brzuszek.

Stroje dla „kolumny”

Ostatnim często występującym typem kobiecej sylwetki jest natomiast kolumna, czyli figura bardzo prosta, której brakuje krągłości i dziewczęcych kształtów. Na szczęście odpowiedni kostium sam te kształty stworzy! Wypełniony tu i ówdzie niezwykle kobiecymi falbankami może zaokrąglić pośladki, wykreować bioderka lub powiększyć biust. Panie mające figurę kolumny śmiało mogą też zaszaleć z wzorami i kolorem. Dla nich najlepsze będą właśnie te mocno zdobione kostiumy kąpielowe, a nie stroje zupełnie gładkie i jednokolorowe. Wzór też jest w stanie optycznie powiększyć wybrane partie ciała, a przy okazji wygląda bardzo wakacyjnie i idealnie pasuje do letniego sezonu plażowego.