Jak wygląda praca dorywcza w dużym sklepie odzieżowym?
Osoby poszukujące pracy dodatkowej bardzo często korzystają z ofert sieci handlowych, które okresowo potrzebują pracowników na zastępstwo, którzy będą pracować w charakterze pomocników. Taka praca jest bardzo ciekawym doświadczeniem i może być też dobry sposobem na dorabianie, na przykład w czasie studiów.
Jak działają sklepy odzieżowe w centrach handlowych?
W dużych galeriach handlowych spotkać możemy wiele sieciowych sklepów odzieżowych. Mają one dużą powierzchnię handlową i oferują naprawdę bogaty wybór odzieży. Kupić można tam zarówno sukienki, spódnice, spodnie, kurtki jak i garnitury, torebki czy buty. Ilość klientów w największych galeriach handlowych jest duża, nic więc dziwnego, że sieci te potrzebują wielu pracowników. Gdy mają braki wśród własnej załogi albo sezon urlopowy, korzystają z pomocy agencji pracy tymczasowej i wynajmują pracowników na zastępstwo. Sklepy sieciowe w galeriach zwykle zorganizowane są w systemie samoobsługowym i są długo otwarte, również w soboty. Wszystko to sprawia, że personel w takich miejscach ma dużo pracy.
Na czym polega praca w sklepie odzieżowym?
Osoby, które są przysłane na zastępstwo zwykle zajmują się najprostszymi pracami, które nie wymagają długiego szkolenia. Zacząć należy od tego, że zwykle wymagany jest określony strój, warto więc trzymać się wytycznych. Nowa osoba zgłasza się do kierownika zamiany, zostaje zaprowadzona na zaplecze, gdzie możne się przygotować do pracy i wpisuje się na listę. Później w ramach wprowadzenia nowi pracownicy dowiadują się jaka jest filozofia firmy oraz jakie są zasady pracy. Każdy pracownik jest przyporządkowany do opiekuna i dowiaduje się jakie będą jego obowiązki. W sklepie odzieżowym zazwyczaj jest to składanie ubrań, odnoszenie pustych wieszaków, metkowanie, klipsowanie czy pakowanie dostaw internetowych. W dużych sklepach są także osoby przyporządkowane do przymierzalni i ich rolą jest odwieszanie ubrań, których klienci nie zdecydowali się kupić. Gdy dany sklep jest popularny i ma wielu klientów albo trwa akurat sezon wyprzedaży, pracy jest naprawdę dużo. System samoobsługowy sprawia, że klienci odkładają w dowolne miejsca oglądane koszulki, spodnie czy buty. Rolą pracownika jest jak najszybsze ich odłożenie na miejsce i dbanie o to, aby cała ekspozycja przez cały czas wyglądała nienagannie. W międzyczasie należy też odpowiadać na pytania klientów i pilnować czy żadne ubrania nie leżą na podłodze, co zdarza się zwłaszcza przy wieszakach.
Praca dorywcza w dużym sklepie odzieżowym może być ciekawym doświadczeniem. Przy okazji można poznać aktualne trendy oraz nauczyć się rozpoznawać najlepsze marki, tkaniny i dzianiny. Warto jednocześnie mieć na uwadze, że jest to praca stojąca, która wymaga nieustającej uwagi.
1 thoughts on “Jak wygląda praca dorywcza w dużym sklepie odzieżowym?”
Comments are closed.
Ja pracowałam dorywczo w sklepie odzieżowym i mam dobre wspomnienia i nawiązałam znajomości.